Novi stupski kapelan – vlč. Ivan Ivančević

Dekretom vrhbosanskog nadbiskupa uzoritog Vinka kard. Puljića od 7. srpnja novim župnim vikarom župe Uznesenja Blažene Djevice Marije Stup imenovan je vlč. Ivan Ivančević. Na novu službu vlč. Ivančević stupit će 10. kolovoza.

Vlč. Ivan Ivančević sin je Petra i Milenke r. Topić, a rođen 1. studenog 1991. godine u Jaklićima (općina Prozor-Rama). Dolazi iz župe Presvetog Srca Isusova Prozor. Kršten je u župi Uznesenja BDM – Rama-Šćit, 1. prosinca 1991. godine. Krizman je u Prozoru 30. travnja 2005. Vlč. Ivan ima pet sestara. Osnovnu školu pohađao je u rodnom mjestu, a gimnaziju i sjemenište u KŠC „Petar Barbarić“ u Travniku. Po završetku malog sjemeništa upisao je Katolički bogoslovni fakultet u Sarajevu kao kandidat za svećenika Vrhbosanske nadbiskupije. Diplomirao 10. studenog 2015., a sveti red đakonata podijelio mu je uzoriti gospodin Vinko kard. Puljić 29. studenog 2015. u sarajevskoj prvostolnici. Za svećenika je zaređen na Petrovo, 29. lipnja 2016. te je imenovan župnim vikarom na Kupresu, odakle i dolazi na Stup.

Novom kapelanu Ivanu želimo obilje Božjeg blagoslova na novoj službi i uspješan rad.