Provaljeno u župni ured

  • Objavljeno: 30.September 2018
  • Autor: Župa Stup
  • Kategorije: Izdvojeno , Novosti

U noći sa subote na nedjelju za sada nepoznati počinitelj provalio u župni ured na Stupu te je pri tome napravio manju materijalnu štetu te otuđio dio novca iz župne kase. Provala je primijećena u nedjelju ujutro te je o svemu obaviještena policija koja je napravila uviđaj.

Lopov je ušao tako što je odvalio metalnu zaštitu s prozora te isti razvalio i napravio premetačinu po kući. Prema riječima župnika vlč. Miroslava Ćavara vjerojatni motiv za provalu je koristoljublje jer osim otuđenja novca i nekoliko stvari nije napravljena druga šteta.

Po dojavi pripadnici Ministarstva unutarnjih poslova Kantona Sarajevo izašli su na mjesto događaja te napravili uviđaj.

Isto tako vrijedi spomenuti kako u zadnjih 10ak godina župa na Stupu nije bila metom napada ili provala te da je ovdje riječ o pojedinačnom slučaju.

KT