ŽUPNE OBAVIJESTI ZA DRUGU KORIZMENU NEDJELJU

  • Objavljeno: 27.February 2024
  • Autor: Župa Stup
  • Kategorije: Novosti

25. veljače 2024.
2. Korizmena nedjelja

• Svete mise kroz tjedan su u Karmelu u 7 i 30, a u župnoj crkvi u 17 h.

Ponedjeljak † Filip Mišić
Utorak † Nikola, Lucija i Ivan Rajić i pok. iz ob. Rajić
Srijeda † Dražan Filipović
Četvrtak † Mato, Mara i Rajko Kramar i pok. iz ob. Kramar i Kapetanović
Petak † Ljubica Tolo Markočević i Iva Pecirep
Subota † Stjepan, Zora, Slavko i Marijana Filipović i pok. iz ob. Filipović
Nedjelja † Ružica i Marijan Markulj i pok. iz ob. Markulj

• Katolički tjednik

• Svakog korizmenog petka je pobožnost Križnog puta u 16 h u Karmelu, a u 17 h u župnoj crkvi nakon kojega ćemo slaviti sv. misu.

• U subotu je župni vjeronauk redovito po rasporedu: 9:0 sati Prvopričesnici, 10:00 sati djeca od 1-3 razreda.

• U ovom vremenu pred Uskrs planiramo posjetiti stare i bolesne naše župljane, te im podijeliti sakrament pomirenja. Ukoliko se netko od starih i bolesnih želi ispovjediti, potrebno je iste prijaviti u župni ured te ćemo ih onda doći ispovjediti.

• S početkom Korizme započeli smo sa našom korizmenom akcijom. Kutija za priloge nalazi se na stoliću za tisak na izlazu iz crkve. Naš Korizmeni dar ići će ove godine za vlč. Gabrijela Jukića, svećenika Vrhbosanske nadbiskupije koji je već duže godina misionar u Ugandi. Želja nam je poduprijeti rad s djecom i mladima: omogućiti im školovanje osnovno a potom i srednju školu. Korizma je vrijeme odricanja i činjena dobrih djela pa unaprijed zahvaljujemo na svakom Vašem daru.

• U sljedeću nedjelju je Nedjelja solidarnosti i toga dana će se skupljati samo jedna kolekta koja će biti proslijeđena u Ekonamat nadbiskupije koji će dalje to raspodijeliti po siromašnijim župama. Unaprijed hvala na vašim darovima i na osjećaju koji pokazujete za svećenike koji žive na župama gdje je mali broj vjernika.

• U sljedeću Nedjelju je 3. Korizmena nedjelja. Sv. mise su u redovitom rasporedu.