Karitativna akcija najmlađih na Stupu

  • Objavljeno: 26.December 2022
  • Autor: Župa Stup
  • Kategorije: Izdvojeno , Novosti

Tijekom posljednjeg mjeseca u 2022., točnije od 9. do 25. prosinca u župi Uznesenja Blažene Djevice Marije na Stupu članovi župnog Caritasa organizirali su humanitarnu akciju za najpotrebitije župljane.
Kroz vrijeme adventa održano je nekoliko radionica na kojima su sudjelovali najmlađi župljani, djeca koja pohađaju župni vjeronauk, i na kojima su izrađivali čestitke i božićne „ježeve“ koje su zatim poslije nedjeljnih sv. misa prodavali. Prihod ostvaren od prodaje namijenili su najpotrebitijim župljanima župe Stup.
Ovu hvalevrijednu inicijativu podržala je BH pošta kao prijatelj projekta, pokazujući time da je društveno odgovorna kompanija.
Zahvaljujući zajedničkom trudu najmlađih župljana na Stupu, članova župnog Caritasa i prijatelja projekta u predbožićnom razdoblju za najpotrebitije su osigurani: ogrjev, hrana i osnovne potrepštine.
D. K., KT