Zupne obavijesti za Četraestu nedjelju kroz godinu

  • Objavljeno: 14.July 2023
  • Autor: Župa Stup
  • Kategorije: Novosti

14. Nedjelja kroz godinu
• Kroz ovaj tjedan slavimo:
Uto.: Sv. Benedikt, opat i zaštitnik Europe
Sub.: Sv. Bonaventura, biskup i crkveni naučitelj

• Svete mise kroz naredni tjedan su u župnoj crkvi u 18 h, a u Karmelu u 18 i 30.

Ponedjeljak † Predrag, Jelica, Ivan, Janja i Jelena Čolo
Utorak † Miroslav i Koviljka Čingel i pok. iz ob. Čingel
Srijeda † Petar i Katarina Ilić, Ilija i Iva Banović
Četvrtak † Matija Brković
Petak † Marko Ljubas i pok. iz ob. Ljubas
Subota † Nikola Laco i Drago Ljubas
Nedjelja † Petar, Mijo i Ruška Anđelić
• Katolički tjednik

• U samostanu Karmel započeli smo sa devetnicama kao neposrednom pripravom za proslavu Svetkovine Gospe Karmelske. Kroz dane devetnice svete mise u Karmelu će biti u 18 i 30, a od 17 i 45 započinje pobožnost u čast Blaženoj Djevici Mariji. Više informacija imate na oglasnoj ploči.

• U subotu je 15. u mjesecu – Gospin zavjetni dan. Toga dana sv. misa je u 10 i 30. Večernje svete mise taj dan neće biti!

• Svake subote, počevši od 24. lipnja pa do 5. kolovoza od 9:30 do 14:00 u crkvenom dvorištu je Dječje ljeto. Naši animatori osmislili su različite radionice i igre za djecu te potičemo sve roditelje da pošalju svoju djecu kako bi se ona zajedno družila, bolje upoznala i kvalitetno provela svoje vrijeme.

• U proteklom tjednu preminuo je naš župljanin Goran Đopa. Pokoj vječni daruj mu Gospodine!

• U nedjelju je Gospa Karmelska. Samostan Karmel slavi svoj patron, stoga je svečana sv. misa u Karmelu u 11:00 h.

• U sljedeću nedjelju je 15. Nedjelja kroz godinu. Ujedno se proslavlja Gospa Karmelska, te Samostan Karmel slavi svoj patron. Sv. misa u Karmelu je u 11:00 h. U župnoj crkvi misa će biti samo u 9 h, neće biti sv. mise u 10:30. Pozivam sve da pođemo u Karmel na sv. misu koja će bti u 11 sati.