Župne obavijesti za Sedamnaestu nedjelju kroz godinu

  • Objavljeno: 01.August 2023
  • Autor: Župa Stup
  • Kategorije: Novosti

17. Nedjelja kroz godinu

• Kroz ovaj tjedan slavimo:
Pon.: Sv. Ignacije lojolski, prezbiter
Pet.: sv. Ivan Marija Vianney, prezbiter

• Svete mise kroz naredni tjedan su u Karmelu u 7 i 30, a u župnoj crkvi u 18:00 h

Ponedjeljak † Pavo i Ruža Ilić
Utorak † Vladimir Gudelj
Srijeda † pok. iz ob. Martić, Pavlović i Čolo
Četvrtak † Nikica, Alojz, Nikola i Luca Baškarada
Petak † Janja, Pero i Stjepan Čolo
Subota † Nikola Bakula
Nedjelja † Marijan, Ružica, Marijan, Tomislav i Ludmila Markulj i pok. iz ob. Markulj

• Katolički tjednik

• Danas nastavljamo misijsku akciju MIVA čiji je cilj prikupljanje sredstava za kupovinu prijevoznih sredstava našim misionarima. Na izlazu iz crkve, na stoliću za tisak nalazi se kutija za vaše priloge. Unaprijed zahvaljujemo za vaše darove te zajedno doprinesimo da se Kristovo evanđelje žiri brže i za naše misionare sigurnije.

• Župa sv. Ignacija Lojolskog u ponedjeljak, 31. srpnja, proslavlja svog nebeskog zaštitnika. Svečana sv. misa je u 18 h. Više o proslavi patrona imate na oglasnoj ploči!

• U nedjelju je blagdan Preobraženja Gospodinova, počinjemo sa devetnicama pred naš patron Veliku Gospu. Svaki dan prije svete mise je molitva krunice i prilika za sv. Ispovijed. Tko obavlja devetnicu neka u nedjelju jednu od nedjeljnih misa namijeni na tu nakanu.

• Svake subote, počevši od 24. lipnja pa do 5. kolovoza od 9:30 do 14:00 u crkvenom dvorištu je Dječje ljeto. Naši animatori osmislili su različite radionice i igre za djecu te potičemo sve roditelje da pošalju svoju djecu kako bi se ona zajedno družila, bolje upoznala i kvalitetno provela svoje vrijeme.

• U proteklom tjednu preminula je naša župljanka Ankica Ilić. Pokoj vječni daruj joj Gospodine!

• U sljedeću nedjelju je 18. Nedjelja kroz godinu. Mise su u redovitim terminima.